O MNIE

Robert Kasprzyk

W swoich inspiracjach sięga do postaci człowieka, głównie kobiety, psychologii, natury oraz mody. Ciało i jego możliwości , ruch, ekspresja jest źródłem inspiracji. wyjściem do poszukiwań ducha i tajemnicy. Często męskie zauroczenie jest impulsem , do rozpoczęcia obrazu. Szuka w geście i znaku form i sytuacji które tworzą ostateczny wygląd pracy. Nie boi się przypadku, raczej wykorzystuje go do swojego przekazu. W sposób ekspresyjny łączy abstrakcyjną plamę z liniami stosując technikę mokre w mokre . Używa często sugestywnego koloru, w kontrastowych połączeniach , a rysunek czernią używa jako głównego elementu, który scala dzieło i nadaje uproszczonego graficznego wyrazu. Poprzez sztukę , czuje się wolny do wyrażania siebie w najlepszy możliwy sposób. Jego inspiracja płynąca z codziennego otoczenia, przeradza się w proste rzeczy o złożonym znaczeniu.

Stosuje Cloisonnisme i syntetyzm.

Cloisonnisme oznacza zamykanie form silnie podkreślonym konturem jak w witrażach lub emaliach cloisonne; syntetyzm oznacza uproszczenie formy , jej syntezę .

Odrzuca malowanie z natury, arbitralnie stosuje kolor, z przeciwstawieniem dużych płaszczyzn czystego koloru bez tonów pośrednich.

Świadomie poszukuje dekoracyjnych walorów płótna kosztem odrzucenia tradycyjnej perspektywy.

Aktualnie jestem reprezentowany przez następujące galerie:

STATION OF ART GALLERY

Warsaw, Poland

www.stationof.art

SAATCHI ART

New York, USA

www.saatchiart.com

Biografia / Wykształcenie.

Ukończył Instytut Sztuki na Akademii Pedagogicznej w Krakowie oraz Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie. Należy do Związku Polskich Artystów Plastykуów Okręgu Bielsko-Biała. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, rysunkiem i grafiką komputerową.

Nurt / kierunek w sztuce.

Od czasów liceum w jego pracach widać mechaniczność, bezpośredniość, wigor i entuzjazm, z jakim tworzy swoje obrazy, to ten prosty wyraz, przekazuje określoną emocję. Na swoich obrazach stara się uchwycić, jak migawki, rzeczy, które go dotykają, bez względu na powód. Pracuje szybko, wydaje się, że znajduje się pod presją. Rozpoczyna się wyobrażeniowy wyścig, w którym myśl konkuruje z rzeczywistym aktem malowania.Każdy obraz to impulsywne wyzwanie, które zaczyna się od pierwszego pomysłu, a kończy na ostatnim pociągnięciu pędzla, a każde pociągnięcie pędzla decyduje o ostatecznym rezultacie. “Gdybym wiedział z góry, jak będzie wyglądał gotowy obraz, malowanie go w ogóle byłoby zbyt nudne”.

Wystawy artysty.

 • 1998 – indywidualna wystawa w Bibliotece Publicznej, Trzebinia
 • 2002 – wystawa prac plener malarski w Kazimierzu Dolnym z przyznaniem głównej nagrody.
 • 2010- wystawa prac w The Reel Store, Anglia
 • 2017 – wystawa prac w galerii Komu & Schau w Brunn am Gebirge, Austria
 • 2018 – wystawa poplenerowa w Lewinie Brzeskim
 • 2019 – wystawa poplenerowa im. Władysława Fronta w Stryszawie
 • 2019 – Targi Sztuki Dostępnej, Warszawa
 • 2020 – Członek Związku Polskich Artystów Plastyków w Bielsku Białej
 • 2021 – Wystawa zbiorowa w ZPAP w BB
 • 2022 – Wystawa indywidualna w ZPAP w BB
 • 2023 – Wystawa Horyzonty 2 , Dom Kultury w Ustce.

Konkursy i nagrody.

Wystawa poplenerowa w Kazimierzu Dolnym z przyznaniem głównej nagrody.

Pin It on Pinterest